ALL FINALIST’S WILL BE ANNOUNCED PER CATEGORY ON LINKEDIN WITH THE AWARDS CREATIVE THROUGHOUT THIS WEEK.
ALL FINALISTS WILL RECIEVE THEIR FINALIST BADGE UPON SOCIAL ANNOUNCEMENT.
BEST SECURITY STUDENT

Kavika Singhal from Western Sydney University

Victoria Cheng from University Technology Sydney

Gabriela Guiu-Sorsa from TAFE Queensland

Ritu Dahiya from La Trobe University

Erika Salmon from Charles Sturt University

UNSUNG HERO 

Moufida Rima from IAG

Fatema Hashmi from Telstra Purple

Katrina Avila from EY

Alana Maurushat from Western Sydney University

Lisa Rothfield-Kirschner from How We Got Cyber Smart

Laura O’Neill from Trustwave

Louisa Partridge from OSINT Combine

Lara Hemmaty from Optus

Louisa Vogelenzang from WomenSpeakCyber

BEST FEMALE SECURE CODER

Laura Brandon from Trend Micro

Dorien Koelemeijer from Afterpay

Yan Liu from Retrospect Labs

Jenny Lim from IAG

BEST VOLUNTEER

Reshma Devi from NAB

Laura Lees from Citi 

Rebecca Moonen from nbn Australia

Anita Siassios from WiCyS Australia

BEST PLACE TO WORK FOR WOMEN IN SECURITY

Greater Western Water

Xero

Trustwave

Origin Energy

Telstra

MALE CHAMPION OF CHANGE

Simon Carabetta from WA AustCyber Innovation Hub

Steve Schupp from CyberCX

David Watts from IAG

Brendan Caughey from EY

Dan Goldberg from Cybza

IT SECURITY CHAMPION

Anu Kukar from IBM

Jennifer Firbank from Telstra

Joss Howard from NCC Group

Bridget Mitchell from nbn Australia

Duyen Tran from AustraliaSuper

Caitriona Forde from CyberCX and Western Power

THE ONE TO WATCH IN IT SECURITY

Anafrid Bennet from Great Western Water

Irene Giantsos from NAB

Archana Puri from Harvey Norman

Sarah Hosey from nbn Australia

Divya Saxena from DXC Technology

Candice Bowditch from Google

Priyal Bhosale from Avertro

Jennifer Gorman from Entrust

Chloe Sevil from Clyde & Co

THE ONE TO WATCH IN PROTECTIVE SECURITY

Pip Rae from Upstream Investigations

Sarah Wood from AustralianSuper

Lauren Wiggins from Penten

PROTECTIVE SECURITY CHAMPION

Alison Lee from Penten

Pam La Motta from IAG

Fiona Byrnes from IBM

BEST PROGRAM FOR YOUNG WOMEN IN SECURITY

AustCyber CaDop Programs

SheLeadsTech Melbourne

AWSN cadets

AUSTRALIA’S MOST OUTSTANDING WOMAN IN IT SECURITY

Rachael Greaves from Castlepoint Systems

Kate Monckton from nbn Australia

Daniella Pittis from Flight Centre Travel Group

Shamane Tan from Privasec

Adrienne Maxted from Deloitte Australia

Nivedita Newar from UNSW

Daniella Traino from Wesfarmers

AUSTRALIA’S MOST OUTSTANDING WOMAN IN PROTECTIVE SECURITY

Marie Patane from Sydney Metro

Amy Hewson from Mitchell Personnel Solutions

Emily Hunt from Scentre Group